Chemia walczy z plastikami

25
Cze
Chemia walczy z plastikami
Chemia walczy z plastikami
  • Admin
  • 608 Views
  • 0 Comment
  • chemia . ochrona środowiska . plastik .

Chemia walczy z plastikami

Jednym z największych wyzwań dla koncernów chemicznych jest poradzenie sobie z plastikowymi śmieciami. Opinia publiczna coraz wyraźniej daje sygnał, że problem ten trzeba rozwiązać, a koncerny chemiczne muszą w tym uczestniczyć. O tym, jak to można zrobić, mówi portalowi WNP.PL Jarosław Muczek, kierownik ds. komunikacji i relacji zewnętrznych spółki BASF Polska.

BASF to największy koncern chemiczny na świecie. Gigant już podjął kroki, aby plastiki nie zanieczyszczały środowiska naturalnego.

Pierwszym elementem działań jest uczestnictwo w inicjatywie polegającej na walce z zanieczyszczeniem globu przez tworzywa sztuczne. – The Alliance To End Plastic Waste (AEPW).

Ponieważ w największym stopniu zanieczyszczenia pochodzą z Azji, tam też skupi się inicjatywa. Ale jest także i druga droga – produkcja biodegradowalnych naczyń.

Idealnym rozwiązaniem, do którego powinniśmy dążyć jest gospodarka obiegu zamkniętego? Polega ona na minimalizowaniu zużycia surowców, wielkości odpadów i emisji oraz utraty energii poprzez tworzenie zamkniętej pętli procesów, w których odpady z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych.

Czytaj więcej