Page title

29
mar
Powstanie nowa droga krajowa
Powstanie nowa droga krajowa
  • Admin
  • 627 Views
  • 0 Comment
  • No tags

Warianty przebiegu nowej drogi krajowej nr 16 z Mrągowa do Ełku zaprezentuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. Newralgicznym odcinkiem trasy będzie ten z Mrągowa do Woźnic – trzeba ustalić przebieg między jeziorami, na cennych przyrodniczo terenach.

Rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Głębocki poinformował, że spotkania, podczas których Dyrekcja zaprezentuje możliwe trasy przebiegu tej drogi, odbędą się: w poniedziałek w Mrągowie i Mikołajkach, we wtorek w Orzyszu, w środę w Ełku, a w czwartek w Rynie. Wszystkie miasta – poza Rynem – leżą przy drodze nr 16.

Spotkania będą miały charakter informacyjny. “Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z zaprojektowanymi wariantami przebiegu drogi S16 wraz z obsługą komunikacyjną terenu przyległego naniesionymi na ortofotomapy” – powiedział rzecznik olsztyńskiej GDDKiA.

Dodał, że są one konsekwencją podpisanej we wrześniu 2017 roku umowy na “wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i koncepcji programowej dla budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo – Orzysz – Ełk”.

Droga krajowa nr 16 jest najważniejsza trasą w woj. warmińsko-mazurskim – łączy ze wschodu na zachód cały region. Od wielu lat mieszkańcy i samorządowcy apelują o jej gruntowny remont bądź budowę w nowym przebiegu na odcinku od Olsztyna do Ełku. Trasa jest już wyremontowana od Olsztyna do wsi Borki Wielkie; drogowcy przygotowują formalnie jej remont z Borek do Mrągowa.

Czytaj więcej