Powstała Rada Prezydentów COP

29
Sie
Powstała Rada Prezydentów COP
Powstała Rada Prezydentów COP
  • Admin
  • 377 Views
  • 0 Comment
  • No tags

We francuskiej Radzie Konstytucyjnej miała miejsce inauguracja Rady Prezydentów COP, ciała doradczego, które ma przyczynić się do wypracowania w Katowicach mapy drogowej wdrażania globalnej umowy klimatycznej.
Jak wyjaśnił, cytowany w komunikacie, wiceminister środowiska i pełnomocnik rządu ds. prezydencji konferencji stron (COP24) Michał Kurtyka Rada Prezydentów COP skupia przewodniczących poprzednich szczytów klimatycznych.

– Dlatego ta inicjatywa jest niezwykle ważna i potrzebna. Dla mnie, jako pełnomocnika rządu ds. prezydencji COP24 będzie stanowić bardzo istotne miejsce prezentowania zarówno dążeń polskiej prezydencji, jak i prowadzenia dialogu klimatycznego – dodał Kurtyka.
Wiceminister ocenił, że powołanie takiego ciała doradczo-konsultacyjnego “o szerokim zasięgu oddziaływania i globalnym autorytecie ma szansę walnie przyczynić się do sukcesu katowickiego szczytu klimatycznego”.

Podczas konferencji w stolicy Górnego Śląska ma zostać wynegocjowana mapa drogowa wdrażania zawartej w 2015 roku w Paryżu globalnej umowy klimatycznej. Zacznie ona obowiązywać od 2020 roku, a jej cel to – utrzymanie wzrostu globalnych średnich temperatur na poziomie znacznie mniejszym niż 2 st. C w stosunku do epoki przedindustrialnej i kontynuowanie wysiłków na rzecz ograniczenia wzrostu temperatur do 1,5 st. C.
Czytaj więcej

źródło fot: twitter Ministerstwo Środowiska